verze pro tisk

Františkovy Lázně: Odhalte přírodní skvosty

18. únor 2012

Mezi jedny z nejkrásnějších lázeňských měst patří zajisté Františkovy Lázně. Vydali jste se však někdy také na výlety po jejich okolí? Ne? Tak to byste měli rychle napravit, tyto české lázně totiž nabízejí k vidění opravdové přírodní skvosty.

Tradice lázeňství

Františkovy Lázně jsou jedny z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších lázeňských měst v Evropě. Není se čemu divit, vždyť zázračné minerální prameny blahodárně působí na pročištění celého organismu. Také léčebné metody, které se zde používají, pomáhají zejména v boji se srdečnými chorobami, s nemocemi krevního oběhu a hlavně také s problémy gynekologickými. Františkovy Lázně, to však nejsou jen léčivé prameny, jsou to zejména přírodní skvosty, které by bylo škoda neodhalit.

Motýlí dům

Motýlí dům, ležící asi 2km od Františkových Lázní, je opravdovým přírodním skvostem. Ve velkém skleníku totiž naleznete nejrůznější druhy motýlů, pocházející z jižní Ameriky, Afriky, Asie a také Austrálie. Zajisté budete nadšeni příjemnou přírodní atmosférou a šuměním motýlích křídel. Motýlí dům je přístupný pro veřejnost od dubna do konce září a můžete si také prohlédnout úctyhodnou sbírku motýlů preparovaných a třeba si jednoho z nich odnést domů na památku. Motýlí dům je přírodním unikátem, který vás jistě nadchne.

Přírodní rezervace Soos

V blízkém okolí Františkových Lázní najdete další skvost a tím je přírodní rezervace Soos. Naleznete zde unikátní chráněné rostliny a živočichy a také krajinu dokonale pokrytou žulou. Můžete se vydat na výlet po stezce, která vás dovede až k jezeru, které bylo v minulosti plné slané vody, ale dnes je již bohužel plně vyschlé. Naleznete zde také muzeum s nejrůznějšími geologickými a historickými expozicemi, které jistě zaujmou.

Zázračná příroda

V nejbližším okolí Františkových Lázní je možné naleznout přírodní skvosty, o kterých jste neměli ani tušení. Vydejte se za poznáním motýlů či do přírodní rezervace Soos a zajisté si tyto jedinečné zážitky uchováte v mysli už navždy.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!