verze pro tisk

Františkovy Lázně

21. březen 2011

Františkovy Lázně byly založeny již v roce 1793. Věhlas tohoto zdravého místa uprostřed krásné přírody, kde vyvěrají termální prameny s doslova zázračnými léčebnými účinky, se brzy rozšířil po celé Evropě. Lázně si oblíbila řada osobností včetně slavného Johanna W. Goetha.

Nejznámější Františkův pramen má svůj pavilon již od roku 1793. Ve stejné době zde vyrostl i Společenský dům, několik městských domů nebo luxusní hotel Tři lilie.

Léčivé prameny a jejich účinky

Celkem 20 minerálních pramenů (se střední až silnou mineralizací) má vynikající účinky zejména při léčbě poruch pohybového aparátu, a to především jeho degenerativních či zánětlivých chorob, nebo také při rehabilitaci po úrazech a po operacích. Silně mineralizované prameny jsou obzvláště vhodné pro léčbu srdečních a cévních onemocnění. Zdejší voda má také velmi příznivé působení při léčbě různých ženských nemocí.

Možnosti ubytování

Řada hotelů ve Františkových Lázních nabízí krásné ubytování s rozmanitými wellness procedurami. Jako příklad uvádíme hotely Pawlik****, Isis*** a Belvedere***.

Rodinné hotely Pawlik a Isis mají cennou historickou hodnotu a jsou zařazeny na seznamu českých kulturních památek. Pokoje v hotelu Pawlik jsou 1- a 2-lůžkové s vlastní koupelnou, WC, TV SAT, minibarem a fénem. Přímo v hotelu najdete ordinace lékařů a celodenní zdravotnickou službu. Provádí se zde také některé procedury (masáže, elektroléčba, parafínové zábaly či kyslíková terapie), na další procedury se dochází do Císařských lázní, které jsou s hotelem propojeny chodbou. Hosté mohou též bezplatně navštěvovat moderní vodní areál Aquaforum, kam mají z hotelu přímý přístup.

Hotel Isis disponuje 1- a 2-lůžkovými pokoji s koupelnou a WC, TV SAT, lednicí a telefonem. Hosté mohou využívat stejné lázeňské procedury jako v hotelu Pawlik. Uvnitř komplexu hotelů Isis a Pawlik je krásný lesopark s altánem, kde se v létě konají zahradní slavnosti. Hosté mají v lesoparku k dispozici lehátka.

Lázeňský hotel Belvedere také některé lázeňské terapie poskytuje přímo (např. reflexní či klasické masáže, lymfodrenáže, inhalace), na další procedury se dochází do lázní. Ubytování je zajištěno v 1- a 2-lůžkových pokojích se sprchou, WC, TV SAT, telefonem a ledničkou.

Nabídka wellness a procedur a lázeňské speciality

Specialitou Františkových Lázní je přírodní slatina s vysokým podílem rozpustných minerálních látek, zejména se sloučeninami síry a železa. Tradiční léčebnou metodou Františkových Lázní jsou proto slatinné zábaly nebo bahenní koupele. Mnoho zdravotních obtíží se dá vyřešit také za pomoci přírodního léčivého plynu, který buď vyvěrá samostatně jako kysličník uhličitý, nebo se separuje ze zdejších minerálních vod.

Vzhledem k tomu, že františkolázeňské prameny jsou bohaté na rozpuštěný oxid uhličitý, při léčbě se často uplatňují uhličité koupele. Před koupelí se voda pouze šetrným způsobem ohřeje na předepsanou teplotu.

Možnosti výletů a vyžití

Pobyt ve Františkových Lázních příznivě působí i na psychiku, neboť je zde mnoho možností k aktivnímu vyžití, ať už se jedná o procházky či jízdy na kole po rovinkách chebské pánve. Půjčovnu kol najdete vedle parkoviště u Luisiných lázní.

Ve městě se kromě hřiště pro petangue či tenisových kurtů nachází též luxusní komplex Aquaforum jako stvořený pro relaxaci i zábavu. O obojí se stará několik vnitřních i venkovních bazénů a vířivek, sauna, tobogán, skluzavky, fitness centrum, fitbar či restaurace.

Kulturní akce

Obzvláště v létě to ve Františkových Lázních žije! Velmi oblíbené jsou třeba koncerty františkolázeňského orchestru v hudebním pavilónu před terasou Sadové kavárny nebo výstavy v malé galerii hotelu Tři lilie. Kromě řady koncertů, přednášek či divadelních představení se můžete také zúčastnit informační procházky městem s odborným průvodcem.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!