verze pro tisk

Karlovy Vary

12. květen 2011

Už jste se byli podívat v největších lázních v České republice? Karlovy Vary jsou světově proslulé nejen vynikajícími léčebnými účinky zdejších horských přírodních minerálních pramenů, ale i mnoha jinými věcmi.

Popis místa

Karlovy Vary – město staré více než 600 let – si stále zachovávají neopakovatelnou atmosféru lázeňského místa, k čemuž přispívá jedinečná architektura lázeňských domů a 5 kolonád (Sadová, Mlýnská, Tržní, Zámecká a Vřídelní) v neoklasicistním, neobarokním či neorenesančním stylu, nebo romantická zákoutí s altány v rozsáhlých parcích.

Město vzniklo tak, že zhruba kolem roku 1350 císař Karel IV. při své výpravě do loketských lesů nechal na místě nalezení pramene založit Horské Lázně u Lokte, které se později přejmenovaly na Karlovy Vary. Městská práva získaly lázně roku 1370.

Mezi mnoha významnými památkami zde najdete například kostel sv. Máří Magdalény z roku 1737 či rozhlednu Diana z roku 1914. Karlovy Vary jsou též proslulé překrásnými sklářskými a porcelánovými výrobky. Samozřejmě nesmíme zapomínat též na likér Becherovka nebo na tradiční karlovarskou kávu.

Léčivé prameny a jejich účinky

Léčivá karlovarská voda má teplotu od 42 °C do 72 °C a obsahuje téměř všechny důležité minerály. Používá se zejména k lázeňským koupelím a pitné kúře. Nejznámější a nejteplejší pramen je Vřídlo, který tryská až do výše 12 metrů.

Z celkem 79 karlovarských pramenů je 13 zachyceno. Minerální voda má blahodárný vliv na léčení jaterních a střevních chorob, na žaludek a játra. Karlovarské prameny mají navíc podle mnoha zkušeností omlazovací účinky. Traduje se o nich též, že podporují dlouhověkost.

Možnosti ubytování a wellness procedury

V samém srdci lázeňského centra leží nově vybudovaný Wellness & Spa hotel AMBIENTE****. Hostům jsou k dispozici klasické i moderní léčebné procedury, například uhličité, bylinné a bahenní koupele, suché uhličité koupele, aromateapeutické a reflexní masáže či kyslíková terapie. Dále je v hotelu Thermárium – wellness centrum se saunou, vířivkou a aromakabinou.

Další možností ubytování je taktéž nově vybudovaný wellness hotel Lafonte**** s vlastním lázeňským a wellness centrem s bazénem, saunou a vířivkou, který se nachází cca 20 minut pěší chůze od lázeňského areálu, v obytné zóně Karlových Varů. Specialitou hotelu je kaviárová terapie.

Kulturní a sportovní vyžití

V Karlových Varech se nemusíte obávat, že byste se nudili. Naopak! Město doslova společensky a kulturně žije! Jednou z příležitostí se bohatě kulturně vyžít je například návštěva světoznámého mezinárodního filmového festivalu. Kromě toho můžete pravidelně navštěvovat místní divadlo a kina.

Chcete-li se vyžít spíše sportovně, můžete se vypravit na výlet do nedaleké chráněné krajinné oblasti Slavkovský les.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

M.K.

středa, 20. srpen 2014
10:51

Vite prosim o jeste nejakem bazenu venku (nebo koupalisti s \\\"lajnovanymi\\\" plaveckymi drahami krome Hotelu Termal K. Vary? Budto teply pramen nebo ohrivana voda (pokud mozno mineralni), draha 25 az 50 m na kondicni plavani (pro dospele bez ditete).

Na bavorske strane jedine pokud je to hned u hranic a vede tam dobra cyklostezka z okoli Marianskych Lazni nebo Chebu, na vylet pres den.


posted by: M.K. [Odpovědět]