verze pro tisk

Lázně Bechyně: Historická perla českého lázeňství

26. únor 2012

Patříte mezi neúnavné milovníky českého lázeňství? Rádi se dozvídáte stále nové a nové informace o historických skvostech? Pak byste si rozhodně měli přečíst tento článek, věnovaný lázním Bechyně, historické perle českého lázeňství.

Historie lázní Bechyně

Lázně Bechyně, to je jedinečné spojení českého lázeňství a zajímavé historie. Lázně Bechyně se rozkládají v jižních Čechách, přibližně 20 kilometrů od města Tábor. Bechyně se pyšní opravdu bohatou historií, neboť se zde dochovalo mnoho cenných kulturních památek. Celé centrum lázní Bechyně je dokonce vyhlášeno jako městská památková zóna, která z celého města činí opravdovou historickou perlu českého lázeňství.

Nejvýznamnější kulturní památky

  • Zámek Bechyně

Pro milovníky zámků, byl opět zpřístupněn překrásný zámek Bechyně. Většina z prostor je nově zrekonstruovaná a návštěvníci se tak mohou těšit například na unikátní dobovou výzdobu, bohatou sbírku dětských portrétů, unikátní renesanční fresky či překrásné zámecké interiéry.

  • Kostel sv. Michala, kostel sv. Matěje

Kostel sv. Michala je opravdovou historickou perlou. Při jeho prohlídce budete moci obdivovat jedinečnou barokní architekturu. V kostele sv. Matěje je možné si prohlédnout dech beroucí interiéry, ale také se jít podívat do věže, odkud je opravdu překrásná vyhlídka na město.

  • Bechyňská duha

Bechyňská duha je místní název pro most. Tento most však není jen tak obyčejným mostem, je totiž vysoký 52 metrů a přibližně 220 metrů široký a je z něj překrásný výhled do okolí lázní Bechyně.

Město rašelinových zábalů

Lázně Bechyně však nejsou pouze historickou perlou českého lázeňství. Pokud vás již omrzí poznávání místních kulturních památek, můžete si dopřát malou relaxaci v podobě rašelinových zábalů. Rašelina se zde používá již více než 300 sta let a má blahodárné účinky na váš fyzický, ale i psychický stav.

Vydejte se do lázní Bechyně, které jsou opravdovým skvostem, a rozhodně nebudete litovat a pobyt zde si báječně užijete.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!