verze pro tisk

Lázně Bohdaneč

17. duben 2011

Lázně Bohdaneč se nachází jen několik málo kilometrů od Pardubic, v oblasti zvané Polabská nížina. S Pardubicemi je propojeno širokou sítí městské veřejné dopravy. Okolní krajina láká k aktivnímu odpočinku, ale i ke klidné relaxaci. Město Lázně Bohdaneč vzniklo ve 14. století. První lázně zde byly vybudovány už v roce 1897, a byly provozovány v bývalém lihovaru. Začínalo se zde se slatinnými koupelemi.

Co v Lázních Bohdaneč léčí

V Lázních Bohdaneč se léčí nemoci pohybového aparátu, zejména revmatologické potíže, Bechtěrevova nemoc, nebo artróza. Velký význam hrají při poskytování péče po operativní náhradě umělým kloubem. Lázně poskytují mnoho léčebných programů jak preventivních, tak pooperačních.

Co se týče léčivých pramenů, Lázně Bohdaneč disponují svou minerální vodou. Vrt se nachází v hloubce okolo 400 metrů. Tato kyselka má přibližně 20°C a vyznačuje se vyšším obsahem fluoritových prvků, což není úplně běžné. K léčebným procedurám se také stále používá slatina, která se nachází ve velkém množství v blízkém okolí.

Lázeňské domy

Celý komplex lázeňských budov se rozkládá v krásně udržovaném parku. Toto prostředí samo o sobě má velmi příznivé účinky na fyzickou i psychickou pohodu člověka. Pacienti mohou po procedurách relaxovat v altánech či na lavičkách, nebo se procházet po lázeňské kolonádě.

K ubytování slouží čtyři lázeňské pavilony. Vstupní budovou je pavilon Veselý, kde se mimo jiné nachází i solná jeskyně, nebo krytý bazén. Druhým pavilonem je Bílý, ve kterém naleznete wellness centrum. Třetí možností, kde se ubytovat, je pavilon Jubilejní. Všechny tyto pavilony poskytují ubytování v pokojích s vlastním sociálním zařízením. Poslední, pavilon Gočár, vás ubytuje za levnější ceny, ovšem sociální zařízení je společné na chodbě. Všechny pavilony jsou navzájem propojeny s ostatními budovami, v nichž se nachází ordinace, restaurace, kavárny a další.

Lázeňské a wellness procedury

Lázně Bohdaneč poskytují mnoho procedur. Jedná se jak o léčebné, tak o různé wellness a relaxační balíčky. Z léčebných procedur můžete využít:

 • elektroléčbu
 • rehabilitační techniky
 • koupele
 • slatinové zábaly
 • kryoterapie (studené zábaly na postižená místa)
 • rašelinové obklady
 • parafín (obklady o teplotě 54°C)

Pojedete-li do Lázní Bohdaneč za relaxací, nebo zde budete chtít strávit příjemný wellness víkend, můžete si být jisti, že strávíte čas v nejmodernějším a luxusním prostředí. Kromě výše uvedených procedur využít například:

 • masáže
 • aromaterapii
 • finskou saunu
 • solnou jeskyni
 • whirpool
 • zábaly (čokoládové, medové, anticelulitidní apod.)

Okolí lázní

Díky krásné přírodě a nedalekému městu Pardubice máte široké možnosti toho, jak strávit volný čas. V okolí se nachází mnoho cyklotras, a kolo si můžete v lázních bez problémů zapůjčit. Poblíž lázní se nachází i golfové hřiště, nebo pro milovníky koní také několik jezdeckých stájí. Budete-li chtít vyrazit na výlet, za prohlídku určitě stojí centrum Pardubic, i Lázní Bohdaneč. Navštívit můžete i botanickou rezervaci Bohdanečský rybník. Okolí je protkáno značenými turistickými stezkami.

Co se týče kultury, lázně poskytují kulturní program pro své pacienty přímo v místě. Informace naleznete vždy na jejich webových stránkách. V blízkých Pardubicích pak můžete navštívit divadla, kluby, muzea nebo kina.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!