verze pro tisk

Lázně Hodonín

28. duben 2011

Lázně Hodonín se nacházejí na jižní Moravě, v oblasti zvané Slovácko. Okolí lázní je díky tomu lemováno vinicemi, a krásnou přírodou, pro tuto oblast specifickou. Krajina bez kopců plná rozlehlých lesů láká nejen ke zdravotním procházkám.

Léčivé prameny a co se v Hodoníně léčí

Lázně Hodonín jsou proslulé svým unikátním jodobromovým pramenem, který je také používán jako základ léčby. Minerální voda nazývaná solanka je často srovnávána s vodou z Mrtvého moře. Je velmi málo mineralizovaná, a má vysoký obsah soli. Voda se získává z hloubky dvou kilometrů, a tyto vrty patří k nejhlubším u nás. Solanka má teplotu téměř 70 stupňů Celsia. Tato solanka z okolí Hodonína patří mezi nejlepší vody v celé Evropě.

Lázně Hodonín se specializují na léčbu pohybového aparátu. Pomocí léčebných procedur odstraní bolesti kloubů, páteře, stavy po kloubních náhradách, opakované záněty šlach, artrózu, ale i onemocnění způsobená nejrůznějšími záněty.

Ubytování

V lázních Hodonín se můžete ubytovat v jednom ze dvou lázeňských domů. Lázeňské domy Eva a Vladimír poskytují svým klientům příjemné ubytování a soukromí. V obou domech naleznete nepřetržitou službu na recepci, restauraci, kongresový sál a další služby, jako například kadeřnictví nebo manikúra. Oba lázeňské domy jsou poměrně nové, vznikaly nebo byly rekonstruovány v letech 2002-2006.

Léčebné procedury

Místní solanka má díky obsahu jódu výborné léčivé schopnosti, které nám jsou předávány ve formě koupelí. Voda má příznivé účinky na choroby cévního, neurologického a pohybového ústrojí. Solanka rovněž patří mezi přírodní desinfekci. Má protizánětlivé účinky, a napomáhá hojení. Sůl také pozitivně působí na dýchací cesty. Proto je základní léčebnou procedurou v lázních Hodonín jodobromová koupel. Další procedury zahrnují masáže, elektroléčbu, ultrazvuk nebo tělocvik.

Lázeňské pobyty

Co se týče lázeňských pobytů, lázně Hodonín toho nabízejí opravdu hodně. Můžete si vybrat z pobytů léčebných, rekondičních, relaxačních, zkrášlujících, speciálních pro ženy, maminky, sportovce nebo seniory. Velmi oblíbený je pobyt Zdraví ve vinařské oblasti, který zahrnuje 13 lázeňských procedur během 8 dnů. Speciálním programem je například relaxační pobyt, který je oživen plavbou po Baťově kanálu.

Okolí a volný čas

Slovácko je nádherný kout naší republiky, který nabízí mnoho tipů na výlety. Na každém rohu se setkáte také s místním folklórem. V nejbližším okolí lázní se nachází například Lednicko-Valtický areál, obec Strážnice, která je proslulá Mezinárodním folklórním festivalem. Ten se koná poslední víkend v červnu. Ve Strážnici je také k vidění Skanzen. Dále za návštěvu stojí zmiňovaný Baťův kanál, spojující Hodonín s Otrokovicemi.

Chcete-li se věnovat sportu, můžete si půjčit kola, vyrazit na nordic walking, využít fitness centra, zahrát si petanq nebo venkovní Člověče nezlob se.

Kultura v lázních Hodonín

Kulturní program je v lázních Hodonín skutečně bohatý. Časté jsou koncerty cimbálové hudby, ale také dechovky, místních folklórních spolků, folkových kapel, i vážné hudby. Protože jsme na Moravě, nemůžeme ani v lázních opominout vinařské dny, vinobraní a hody. V lázeňském amfiteátru se konají přenášky nebo divadelní představení. K dispozici je také knihovna.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!