verze pro tisk

Lázně Kynžvart

12. duben 2011

Karlovarský kraj je tradiční lázeňskou oblastí. Kromě nejznámějšího lázeňského trojúhelníku Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně se zde nachází také lázeňské středisko v malém městě, Lázních Kynžvart.

Lázně Kynžvart jsou příjemným městem s historickým centrem, jemuž dominuje lázeňská čtvrť, která je situována na západním svahu města. Kromě této lázeňské čtvrti se Lázně Kynžvart mohou pochlubit také například nově zrekonstruovaným renesančním zámkem Kynžvart, v jehož okolí se nachází rozlehlý zámecký park. Historickému náměstí pak dominuje kostel sv. Markéty a radnice.

Historie Lázní Kynžvart

Lázně Kynžvart byly založeny v polovině předminulého století rodem Metternichů, kdy byl proveden prvotní průzkum zdejších minerálních pramenů a klimatických podmínek a bylo zjištěno, že toto místo je ideální pro lidi trpící dýchacími potížemi. Až do poloviny minulého století byly Lázně Kynžvart využívány dospělou populací, od padesátých let 20. století se zde léčí jen dětští pacienti. V současné době se tak jedná o jedinou lokalitu v rámci České republiky, která má za klientelu výhradně dětské pacienty.

Lázně Kynžvart mají, i díky své poloze, specifické klimatické podmínky. Typická je stálá vlhkost ovzduší, vysoká intenzita slunečních paprsků a minimum škodlivých látek v ovzduší. Tyto podmínky jen nahrávají léčebným procedurám, které zde děti podstupují.

Léčí se zde pacienti s dýchacími potížemi

Lázně Kynžvart jsou určeny především pro léčbu dýchacích cest, dále se zde léčí pacienti s kožními nemocemi, potížemi s močovými cestami a obezitou. Dětská lázeňská léčebna s kapacitou více jak 300 lůžek přijímá pacienty ve věku od 2 do 15 let. K léčbě dopomáhají čtyři léčebné minerální prameny, které v kombinaci s příhodnými klimatickými podmínkami zlepšují stav dýchacích cest malých pacientů.

Okolí Lázní Kynžvart

Chebsko a blízké okolí Lázní Kynžvart nabízí i několik zajímavých turistických míst. Přímo v centru města stojí za pozornost již zmiňovaný zámek Kynžvart, stavba z konce 17. století a anglický park, který jej obklopuje. Nedaleko města pak mohou lidé spatřit hrad Kynžvart, zříceninu ze 14. Století. Pro milovníky přírody je pak jistě zajímavá Přírodní rezervace Kladská, naučná stezka kolem přírodního jezera s řadou zajímavých staveb.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

S7Nf6JXeoxZq

sobota, 14. leden 2017
05:06

Nunhead Mum of One June 8, 2008 Darling, vaseline and a teasing comb. You may not be able to change their, erm, bushiness, but you can control them a little. Remember that lady at Bel Air in the summer? She wore bows in he0#rs823&;.


posted by: S7Nf6JXeoxZq [Odpovědět]