verze pro tisk

Lázně Lednice

2. květen 2011

V nádherném prostředí Lednicko-Valtického areálu se nachází nejmladší lázně České republiky. Lázně Lednice vznikly teprve v roce 2007, ovšem za tuto krátkou dobu si našly mnoho příznivců. Lázeňský komplex se nachází jen pár kroků od zámecké zahrady, poblíž CHKO Pálava.

Léčivé prameny a co se v lázních Lednice léčí

Základním léčebným prostředkem v lázních Lednice je jodobromová voda, která patří k nejkvalitnějším na evropském kontinentu. Pramen se nachází v hloubce 1250 metrů, a je přiváděn z obce Charvatská Nová Ves. Voda je díky svému obsahu soli podobná mořské vodě se silnou mineralizací.

Jód je velmi dobře vstřebáván ať už kůží nebo dýchací soustavou. Jodobromová voda patří k nejúčinnějším pomocníkům v boji s cévními chorobami, pomáhá při dýchacích potížích, kožních chorobách, problémech pohybového ústrojí. V lázních Lednice se mimo tyto potíže ještě léčí gynekologické problémy, neurologické problémy a onemocnění žláz s vnitřní sekrecí.

Ubytování

Přijedete-li do lázní Lednice, budete ubytováni v lázeňském domě Perla. Ten poskytuje ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. K dispozici jsou také apartmány, které mají malou kuchyňku. Každý pokoj je vybaven balkonem. Celkově se v lázních Lednice může ubytovat až 76 hostů. Využít můžete také kavárny, zasedací místnosti, restaurace, připojení k internetu, nebo bazénu či služeb kosmetického centra. Celý lázeňský komplex je bezbariérový a i pokoje jsou nepohyblivým klientům uzpůsobeny.

Procedury a pobyty v lázních Lednice

Co se týče léčebných procedur, v lázních Lednice se setkáte zejména s koupelemi, využívajícími výtečné účinky jodobromové vody. Koupel má teplotu 37 stupňů, a k jejímu absolvování je nutné lékařské vyšetření. Na jeho základě se může teplota vody i snížit. Dále jsou provozovány koupele bylinné, perličkové, uhličité a rašelinové. Z dalších procedur můžete využít:

  • tělocvik
  • masáže (medová, havajská, komplexní, podvodní, masáž lávovými kameny)
  • inhalace
  • oxygenoterapie
  • ozonová terapie
  • magnetoterapie a další

Absolutní novinkou, kterou v lázních Lednice najdete, je masáž horkými mušlemi, nebo masáž horkým voskem.

Pobyty, které lázně Lednice poskytují, jsou klasické léčebné, nebo odpočinkové, plné wellness procedur. Přijet můžete na týdenní program, a nebo také na jeden den, kdy si vyberete některý z ambulantních balíčků. To může být Senior balíček, Beauty balíček, Relax balíček, Vinný balíček, Brusinkové osvěžení a další. Během dne absolvujete několik procedur, a večer se vrátíte odpočati domů. Samozřejmostí jsou víkendové relaxační pobyty nejrůznějšího zaměření.

Volný čas a kultura

Okolí lázní Lednice je jako stvořené k výletům, nebo aktivnímu odpočinku. Využít můžete turistiku, cykloturistiku, jízdu na koni, tenis, bowling, nebo se projet lodí po řece Dyji. K dispozici je mnoho přírodních krás (Pálava, Lednické rybníky), tak i památek. Určitě neopomeňte prohlídku celého Lednicko-Valtického areálu. Nedaleko je také Břeclav, Mikulov, nebo Dolní Věstonice.

Kulturní program je v lázních Lednice široký. Od hudebních lázeňských večerů, přes koktejlové večery, až k výstavám dřevěných soch. Ve Valticko-Lednickém areálu se také koná mnoho kulturních akcí, včetně divadla. Protože jsme na Moravě, určitě zajděte do některého z vinných sklípků. A komu by tento program nestačil, může zajet do Břeclavi, která je vzdálená pouhých osm kilometrů.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!