verze pro tisk

Lázně Luhačovice: Nejznámější léčivé prameny

16. březen 2012

Patříte mezi jedince, kteří si velmi pochvalují někdy až zázračné účinky léčivých lázeňských pramenů? V dnešním článku se můžete dozvědět cenné informace o nejznámějších léčivých pramenech v lázních Luhačovice.

Lázně Luhačovice

Lázně Luhačovice se řadí k největším moravským lázním. Mají již dlouhodobou tradici a jsou sem posílání především lidé, kteří mají problémy s dýchacím či trávicím ústrojím, problémy s pohybovým aparátem či kteří trpí diabetem. V lázních Luhačovice také naleznete mnoho známých léčivých pramenů, o kterých se říká, že mají až zázračné účinky pro náš organismus.

Naleznete zde přibližně 16 kyselek s přídavkem hydrouhličitanu sodného a také jeden ze sirných pramenů. Mezi nejoblíbenější léčivé prameny patří především Elektra, Vincentka, Aloiska, Ottovka, Pramen Dr. Šťastného, Pramen sv. Josefa.

Nejznámější prameny

Vincentka

Léčivý pramen Vincentka je patrně nejznámějších pramenem tohoto kraje a také jedním z nejoblíbenějších. Tento pramen je umístěn přímo na hlavní kolonádě a může ho ochutnat kdokoliv, je totiž volně přístupný. Tento pramen jen zde již od roku 1680, což jistě velmi potěší především milovníky historie. Tento nejznámější léčivý pramen je zde k dispozici jak studený, tak i teplý. Používá se zejména k inhalacím.

Ottovka

Ottovka je dalším z nejznámějších léčivých pramenů. Má vysoký obsah železa, jódu a kyseliny borité. Tento pramen se používá zejména k pitné léčbě.

Pramen Dr. Šťastného

Pramen Dr. Šťastného je třetím z volně přístupných léčivých pramenů. Má vysoký obsah fluoru, jodu, barya, lithia a kyseliny borité. Používá se zejména k pitné léčbě.

Zajímavosti

Lázně Luhačovice patří k jedněm z nejkrásnějších lázní kolonádového typu. Nabízejí širokou škálu léčebných procesů a také velké množství nejznámějších léčivých pramenů, jakými je například Vincentka, Ottovka či pramen Dr. Šťastného. Lázně Luhačovice vás zajisté nadchnou.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!