verze pro tisk

Lázně Luhačovice: Tipy na výlety po okolí

1. březen 2012

Máte chuť někam vyrazit a trochu si odpočinout od každodenního shonu? Již dlouho slibujete rodině, že je vezmete ven, ale nenapadá vás vhodné místo? Připravili jsme pro vás výběr zajímavých tipů na výlety. Tentokrát v okolí lázní Luhačovice.

Několik zajímavostí na začátek

Luhačovice patří k 4. největším českým lázeňským městům. Lázně jsou zaměřeny zejména na pomoc lidem s obezitou, která v současné době patří k jedné z nejčastějších civilizačních chorob. Dále vám v Luhačovicích pomůžou vyřešit problémy s trávicím a také s dýchacím ústrojím. Můžete zde ochutnat na 6 přírodních pramenů a další prameny, které byly navrtané uměle. Velkou zajímavostí je také to, že se v Luhačovicích nachází 33 kulturních památek, což je poměrně velké číslo. Také okolí lázní Luhačovice láká k příjemným výletům po okolí.

Tipy k navštívení

Jezírko lásky

Jezírko lásky je jedním z velmi zajímavých tipů na výlety po okolí. Toto jezírko je ve skutečnosti malá přehradní nádrž, jejíž hloubka je asi jen 1 metr. K tomuto jezírku se váže velmi zajímavá historie, říká se totiž, že pokud chcete mít štěstí v lásce a toužíte po partnerově stálosti a věrnosti, musíte si v jezírku lásky namočit ukazováček levé ruky. Vaše přání se prý poté vyplní.

Luhačovická přehrada

Tato zajímavá stavba pochází již z roku 1930 a má opravdu hodně co nabídnout. Celá přehrada slouží v letních měsících především k turistické rekreaci, čehož je opravdu hojně využíváno, svědčí o tom fakt, že je v době léta opravdu naplněná k prasknutí. To je důkazem, že je to velmi zajímavý tip na výlet po okolí lázní Luhačovice.

Okouzlující Luhačovice

Lázně Luhačovice patří beze sporu mezi jedny z nejkrásnějších českých lázní. Nenabízejí však pouze lázeňské procedury, ale také velice zajímavé tipy na výlety po okolí. Oddejte se relaxačním procházkám, či navštivte Jezírko lásky a zajisté se budete cítit znovu dokonale odpočatí.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!