verze pro tisk

Lázně Mšené

18. duben 2011

Malá obec Mšené se nachází nedaleko měst Budyně nad Ohří a Roudnice nad Labem. Ačkoli v obci žije jen přibližně 2000 obyvatel, patří k nejvýznamnějším místům v tomto kraji. Protože jsou lázně Mšené vzdáleny jen 40 kilometrů od hlavního města, jsou velmi dobře dostupné. Což ostatně dokazuje i mnoho spokojených klientů, kteří se sem rádi vracejí.

Léčivé prameny a co se zde léčí

Lázně vznikly již v roce 1790, kdy byla potvrzena jedinečnost vyvěrajících minerálních pramenů. Nedaleká naleziště slatiny se také stala užitečnými v boji s nemocemi. Ta je v kombinaci s minerální vodou používána k léčbě od založení lázní. V lázních Mšené se léčí zejména onemocnění pohybového aparátu, ale také obezita či záněty nervů. Pacienti sem také často přijíždějí na regeneraci po operacích.

Ubytování

Lázně Mšené jsou poměrně rozsáhlým komplexem. Ubytovat se je možné v šesti domech. Jsou to lázeňské domy Říp, Praděd, Slovanka, Kyselka, Vítkov a Blaník. Všechny domy (s výjimkou Blaníku) jsou velmi staré, například Praděd byl postaven v roce 1797, Kyselka je z roku 1907. Lázeňské domy jsou vkusně rekonstruovány. Všechny nabízejí ubytování v pokojích se sociálním zařízením, telefonem na 24hodinovou lékařskou službu, televizí nebo internetem. Celý lázeňský komplex je zasazen do starobylého parku.

Léčebné a wellness procedury

Při léčebných procedurách je hojně využívána slatina. Jedná se tedy především o slatinné koupele, zábaly, dále pak o perličkové či přísadové koupele, elektroléčbu, skotské střiky, podvodní masáže, reflexní terapie, baňkové masáže, kryoterapie a další procedury, které stanoví lékař.

I lázně Mšené dnes poskytují nejen léčebný program. Můžete si vybrat ze speciálních víkendových programů – čokoládový víkend, solný víkend, bahenní víkend, a dokonce i pivní víkend. Programy jsou i týdenní. Navštívit můžete wellness centrum, nebo balneo centrum. K procedurám zde patří i reiki, rituály, tělové peelingy, konopné zábaly, bylinné koupele, thajské a havajské masáže a další.

Volný čas a kultura

Ačkoli je Mšené skutečně maličkou obcí, díky dostupnosti do Roudnice nad Labem, Litoměřic nebo Prahy nebudete ochuzeni ani o kulturu. Ale pokud se vám nechce nikam cestovat, nebojte. V lázních pořádají několikrát do týdne svůj vlastní kulturní program. Ten se koná v krásné architektonické památce – secesním pavilonu Dvorana. Jedná se zejména o koncerty, taneční večery, přednášky a další.

Okolí je plné lesů, rybníků a tak příroda láká k vycházkám. K dispozici je mnoho turistických tras a cyklotras, a kola si můžete půjčit přímo v lázeňském areálu. Lázně Mšené nabízí také kulečník, petanq, ruské kuželky, a další.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

R1BJz52BW

čtvrtek, 26. březen 2015
00:51

Fantastic goods from you, man. I have understand your stuff priueovs to and you\'re just extremely excellent. I actually like what you have acquired here, really like what you\'re saying and the way in which you say it. You make it entertaining and you still take care of to keep it wise. I can\'t wait to read far more from you. This is actually a great site.


posted by: R1BJz52BW [Odpovědět]