verze pro tisk

Lázně Třeboň

28. duben 2011

V jižních Čechách, nedaleko města Jindřichův Hradec, se rozkládá malebné město Třeboň. Město proslulé třeboňským kaprem má své specifikum. Na rozdíl od jiných lázeňských měst má dokonce dvoje lázně - lázně Aurora, a Bertiny lázně.

Co se v Třeboni léčí

V Třeboňských lázních se specializují zejména na léčbu pohybového aparátu, jako jsou bolesti páteře a kloubů nebo dna. Dále se zde léčí Bechtěrevova nemoc, artróza nebo bolesti měkkých tkání.

Bertiny lázně i lázně Aurora využívají k léčbě slatinu. Ta se nachází na nedalekých blatech a její účinky jsou známy odnepaměti. Třeboňská slatina obsahuje velké množství železna a síry. Obrovskou předností slatiny je její schopnost akumulace. Teplo uvolňuje postupně, a díky tomu dlouho a šetrně prohřívá organismus.

Ubytování

Lázně Aurora mohou ubytovat ve svém lázeňském domě 450 klientů v jednolůžkových, dvojlůžkových pokojích či apartmánech. Bertiny lázně disponují 186 lůžky. Oba lázeňské domy zajišťují samozřejmě také ubytování v hotelech a penzionech, které jsou vzdáleny jen několik minut pěší chůze. Ubytovat se můžete například v Hotelu Zlatá Hvězda, penzionu U Míšků, nebo v penzionu Růže.

Procedury a pobyty

Lázeňské procedury, které lázně Aurora i Bertiny lázně poskytují, zahrnují zejména slatinné koupele a zábaly. Další procedury, se kterými se v Třeboni setkáte, jsou:

  • bylinné, perličkové a uhličité koupele
  • vířivé lázně
  • masáže (reflexní, celotělové, podvodní, lymfodrenáž)
  • skotské střiky
  • akupunktura
  • kryoterapie
  • elektroléčba, magnetoterapie,oxygenoterapie
  • tělocvik

V Třeboni můžete prožít jak léčebný pobyt, který vám doporučí váš lékař (obvykle trvá 3-4 týdny), tak pobyt, který si sami vyberete. Oblíbené jsou wellness pobyty, ať už víkendové, nebo delší. Lázně také prodávají jednotlivé procedury, takže není problém objednat si třeba jen jednu odpolední koupel.

Okolí a volný čas

Třeboňsko je krajem rybníků. Leží mezi rybníky Svět, a Rožmberk. Druhý jmenovaný je vůbec největším rybníkem v ČR. Třeboň patří do Chráněné krajinné oblasti, je tady překrásná příroda, vhodná k procházkám, nebo cykloturistice. Další sportovní vyžití nabízí lázeňské domy - fitness, aquacentrum, bowling nebo tělocvičny.

Co se týče výletů, možností je v Třeboni opravdu hodně. Už samotné město nabízí památkové skvosty. Jedná se zejména o zámek Třeboň, přilehlý park, Pivovar Regent, domek Josefa Kajetána Tyla a další. Známou Schwarzenberskou hrobku naleznete přibližně 1 kilometr od Třeboně.

Kultura

Město Třeboň žije aktivním kulturním životem. Konají se zde známé festivaly. Jedním z nich je AniFest - festival animovaných filmů. V rámci koncertů se jedná o festival Léto v Třeboni, nebo Okolo Třeboně. Ať sem přijedete v kterémkoli ročním období, nudit se nebudete.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!