verze pro tisk

Mariánské Lázně: Zajímavé tipy na výlety

16. únor 2012

Našli jste si ve své nabitém programu chvilku času a chtěli byste podniknout nějaký výlet? Rádi objevujete nejrůznější zajímavosti a poznáváte nová místa? Přinášíme vám zajímavé tipy na výlety v blízkém okolí Mariánských Lázní.

Lázeňský skvost

Mariánské Lázně jsou jedny z nejobdivuhodnějších českých lázeňských měst. Patří k oblíbeným turistickým letoviskům a navštěvují je lidé z celého světa. Vždyť kdo by neobdivoval přírodní krásy přilehlých lesů a vznešenost místních kulturních památek? Mariánské Lázně však nenabízejí pouze tyto skvosty, jejich okolí totiž nabízí ještě mnohem víc. Vyberte si z jedinečných tipů na zajímavé výlety.

Unikátní Park Boheminium

Park Boheminium je opravdovým unikátem. Jiný totiž v České Republice budete hledat jen marně. Boheminium však není jen tak obyčejný park, je totiž tvořen z miniaturních maket důležitých kulturních a stavebních památek naší země. Všechny makety jsou zmenšeny 25 krát, oproti originální velikosti staveb. Můžete zde obdivovat například krásy hradu Karlštejn či zámků Červená Lhota a Český Krumlov. Dále jsou zde k vidění modely vlaků, mostů, lanovek a také letadel. Park Boheminium rozhodně patří k místům, kam byste se měli vydat na výlet.

Geologický park

Dalším tipem na zajímavý výlet je beze sporu Geologický park. Tento park je koncipován do naučných stezek, které vám mají postupně odhalit veškeré zajímavosti týkající se geologie a místních rostlin. Můžete zde obdivovat krásy přírodní žuly, rohovce či čediče. Navíc si můžete přečíst zajímavé informační tabule o jednotlivých geologických skvostech.

Poznejte krásy Mariánských Lázní

Je pravda, že většina z nás již někdy navštívila Mariánské Lázně, ale mnoho z nás se ještě nikdy nevydalo na zajímavé výlety po jejich okolí. Vyberte si proto jeden z našich zajímavých tipů na výlety a jistě budete mít ještě dlouho na co vzpomínat.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!