verze pro tisk

Mariánské Lázně

4. květen 2011

Druhé největší lázeňské město v ČR je označováno za „pokladnu léčivých minerálních pramenů“. Pobyt v Mariánských Lázních vám pomůže s mnoha onemocněními pomocí moderních a efektivních procedur. Jakých?

Popis místa

Mariánské Lázně leží v lesnatém údolí v nadmořské výšce 630 metrů a jsou vstupní branou do chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. První lázně zde byly vystavěny počátkem 19. století, a to na popud klášterního lékaře J. J. Nehra. Místo totiž tehdy spadalo do působnosti premonstrátského kláštera v Teplé. Roku 1866 pak byly Mariánské Lázně povýšeny na město a o půlstoletí později již patřily k nejvýznamnějším lázeňským městům v Evropě. Městu dal název jeden ze zdejších minerálních pramenů – Mariin.

Hlavní lázeňská kolonáda z roku 1889 v pseudobarokním stylu je zároveň významnou stavební památkou. Zajímavostí města je bezesporu zpívající fontána, která je umístěna před kolonádou. Každou lichou hodinu si zde můžete poslechnout hudební produkci, která je večer (ve 21 a 22 hodin) doplněna scénickým osvětlením. Ve městě dále kromě lázeňských pavilonů v klasicistním a novorenesančním slohu najdete spoustu krásných parků. Mariánské Lázně jsou prostě architektonickým skvostem.

Léčivé prameny a jejich účinky

Přímo v Mariánských Lázních vyvěrá na poměrně malém území na 40 minerálních pramenů, v širším okolí pak přes 160! Většina minerálních vod se používá pro uhličité koupele. Minerální koupele snižují krevní tlak, zlepšují činnost srdce i ledvin, zlepšují prokrvení mozku a dolních končetin. K pitným kúrám slouží Křížový, Lesní, Ambrožův, Mariin, Karolinin a Rudolfův pramen. Všechny prameny jsou studené kyselky, jejich teplota je 7–10 °C.

Zdejší léčivá voda díky svému různorodému chemickému složení pomáhá na lecjaké potíže: nemoci ledvin a močových cest, nervové a kožní nemoci, onemocnění zažívacího ústrojí, nemoci pohybového ústrojí či dýchacích cest nebo nemoci z poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí.

Nabídka wellness a procedur, speciality místa

K lázeňským procedurám dále patří inhalace, plynové koupele, pro něž je využíván oxid uhličitý z Mariina pramene, plynové injekce, které jsou vhodné k léčení například některých kožních onemocnění, či peloidy, což jsou upravená bahna, slatiny a rašeliny, jež se aplikují ve formě zábalů nebo obkladů. V Mariánských Lázních se dále nachází 3 mikroklimatické solné jeskyně, a to jeskyně SALINA, jeskyně v hotelu Krakonoš a v hotelu Berlin.

Možnosti ubytování

Toto lázeňské město disponuje opravdu širokou nabídkou v oblasti wellness, ať už v lázeňských domech či wellness hotelech (například Hotel Nové Lázně*****, Hotel Villa Butterfly****, Hotel ROYAL**** či Hotel Svoboda***), které mají vlastní balneo provozy s velkou nabídkou wellness pobytů a balíčků, relaxačních a léčebných procedur. Můžete si tak užívat všemožné druhy masáží a zábalů, kryoterapii či kyslíkovou terapii.

Kulturní a sportovní vyžití

V Mariánských Lázních najdete dostatek možností pro kulturní a aktivní vyžití. Pro sportovce je tady možnost využití sportovních hřišť, milovníci pěší turistiky si mohou udělat spoustu výletů po okolních zajímavostech – například po naučné stezce Geologický park, do přírodního parku u Prelátova pramene, do parku Boheminium, na Podhorní vrch či do 9 km vzdálených Lázní Kynžvart.

Mariánské Lázně mají zkrátka k dispozici vše co k wellness patří: čistý vzduch, nádhernou přírodu, bohaté sportovní vyžití, služby na vysoké úrovni.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!