verze pro tisk

Maďarské termální lázně lákají kvalitou i tradicí!

10. březen 2011

Když se řekne sousloví termální lázně, tak se většině lidí vybaví naprosto pohodově strávený čas v některém z lázeňských měst jak v tuzemsku, tak i v zahraničí. Doslova pojmem mezi lázeňskými zeměmi je určitě Maďarsko.

Tato země nabídne obrovské množství lázeňských lokalit, které nabídnou velké množství lázeňských procedur. Již jen samotná poloha v Karpatské kotlině, která má skvělé geografické parametry, předurčuje termální lázně v Maďarsku k tomu, aby sem každým rokem zavítaly tisícovky lidí milujících skvělé lázeňské prostředí.

Lázně všude, kam se podíváte

Maďarsko je typické velkým množstvím lázeňských míst, což ostatně potvrzuje i hlavní město Budapešť, které je mnohými lidmi považováno za lázeňské.

Na území Maďarska jsou neustále objevovány nové a nové prameny, kolem kterých jsou budována lázeňská centra. Na území Maďarska se nachází celkem 22 měst a 62 menších obcí, ve kterých byla zbudována minimálně termální koupaliště. Místní obyvatelé pohodu v termálních centrech doslova milují a nemohou se jich nabažit.

Nejznámější lázeňská centra

Mezi nejznámější lázeňská města patří pochopitelně hlavní město Maďarska a další lokality, mezi které bychom mohli řadit třeba Debrecen, Bükfürdó, Eger, Balatonfüred, Zalakaros anebo Balf. Součástí těchto lázní jsou mimo jiné také termální koupaliště a velké množství rozličných budov a dalších atrakcí, na které jsou lákáni lidé prakticky z celé Evropy a také z ostatních částí světa.

Do maďarských lázní se pořádají různé výlety, prázdninové pobyty a zájezdy last minute v pravidelných intervalech. Užít si tady mohou jak dospělí, tak i ti nejmenší.

Atrakce, které lákají všechny

Krytá nebo přírodní koupaliště v maďarských lázeňských městech jsou doplněny o mnohé zajímavé atrakce. Typické jsou zejména rozličné skluzavky a také tobogány.

Klasikou jsou pochopitelně také bazény opatřené protiproudem a vířivé vany. Mimo vodní atrakce jsou doplněna místa u bazénů o minigolf a další druhy zábavy. Samozřejmostí jsou zcela určitě klasické zdejší tradiční restaurace, ve kterých je možné si dát místní kulinářské speciality, které vám neuvaří nikde jinde na světě!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!