verze pro tisk

Lázně Piešťany: klenot lázeňství na Slovensku

14. únor 2013

Podobně jako v České republice i na Slovensku má lázeňství bohatou tradici. Slovenské lázně se řadí mezi nejvýznamnější v celé Evropě, ročně sem míří tisíce lidí z mnoha evropských i mimoevropských států. Zdaleka nejznámější jsou pak lázně Piešťany.

Piešťany a jejich kouzlo

Piešťany se nacházejí v Trnavském kraji v západní části Slovenska. Díky své poloze jsou hojně tamní lázně hojně navštěvovány také českými občany. Svou úrovní dosahují kvality známých českých lázní. Tyto největší lázně na Slovensku jsou oblíbené zejména díky přítomnosti minerálních vod. K léčbě se využívají speciální bazény, které mají přírodní dno. Skrz něj přes bahno do bazénu vyvěrá termální minerální voda. Jedná se o velmi účinnou bahenní koupel, která má mimořádně příznivé účinky na lidský organismus.

Léčba pohybového ústrojí

Lázně Piešťany využívají bahna, které je těženo v řece Váh. Samotné léčebné procedury jsou zaměřeny především na kloubní nemoci. V lázních se tak léčí lidé, kteří mají potíže s kostmi, klouby, svaly a obecně s pohybovým aparátem. Piešťanské minerální prameny dosahují teplot až 69 stupňů Celisa, voda obsahuje krom jiného síru ( až 10mg na litr) a sirovodík ( 4,7mg na litr).

Lázně Piešťany patří mezi evropské lázeňské skvosty. Každý, kdo sem přijede, ocení nejen samotné léčebné procedury, slavné piešťanské bahno a zrkadliska, ale také okolní krajinu, která vyzývá k příjemným procházkám a odpočinku.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!