verze pro tisk

Lázně Piešťany: Největší termály Slovenska

30. březen 2012

Toužíte po odpočinku a také chcete zažít něco nového? Jste milovníci nejrůznějších relaxačních a ozdravných technik? Pak se jistě musíte jet podívat na Slovensko, do největších termálních lázní Piešťany.

Z historie Piešťan

Velice zajímavé na historii Piešťan je zajisté to, že se zde lidé začali usídlovat již v dávném pravěku. Obecně se traduje, že lidé zde začali budovat obydlí zejména díky tomu, že zde byla úrodná půda a také díky teplým pramenům. O zázračné síle teplých pramenů a kráse zdejšího města vypovídá i báseň Adama Trajana s názvem „Uzdravující piešťanské lázně.“ V roce 1889 začaly lázně vzkvétat více, než kdykoli předtím a dnes patří Piešťany mezi jedny z nejvíce navštěvovaných termálních lázní Slovenska.

Ozdravné procedury

Léčebných a také relaxačních procedur se v lázních Piešťany nabízí opravdu celá řada. Zde vám přinášíme ty nejoblíbenější a nejčastěji využívané. Patří mezi ně zejména bahenní zábaly, magnetoterapie, nejrůznější druhy masáží, parafínové obklady, skupinová cvičení, fitness, minerální lázně, plynové injekce, akupunktura, perličková a vířivá lázeň a v neposlední řadě také trénink pitného režimu.

Proč právě do Piešťan

Do Piešťan jezdí zejména lidé, kteří mají nějaké onemocnění pohybového aparátu a to zejména svalů, kostí a kloubů. V termálních lázních Piešťany se snaží udělat naprosté maximum, aby se jedinec zcela uzdravil či aby se jeho zdravotní stav natolik zlepšil, že se dokáže sám pohybovat. Lázně do svých procedur co nejvíce zapojují minerální léčivé prameny a také proslulé sirné bahno, které má jedinečné složení. Lázně Piešťany jsou také velmi vhodné pro lidi, kteří si rádi odpočinou a snaží se nemocem předcházet.

Světový unikát

Není žádných pochyb, že jsou Piešťany světovým unikátem. Nabízejí kombinaci krásného prostředí s neobyčejně účinnými procedurami největších termálních lázní Slovenska. Přijeďte sem zlepšit vaše celkové zdraví nebo si jen tak odpočinout. Budete nadšeni.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!