verze pro tisk

Lázně Smrdáky: Zapáchající zázračné minerální prameny

31. březen 2012

Právě jste se rozhodli, že navštívíte některé z lázní, ale jejich seznam je tak široký, že nevíte, pro které se rozhodnout? Co takhle vyzkoušet světoznámé lázně Smrdáky, jejichž zapáchající minerální prameny dokáží léčit?

Městečko Smrdáky

Smrdáky jsou opravdu malou obcí, která má asi jen 600 obyvatel. Obec se rozkládá v Záhorské nížině, v oblasti Bílých Karpat. Slovenské lázně Smrdáky tento příznačný název získaly díky tomu, že léčivé minerální prameny, které se zde nacházejí až neuvěřitelně zapáchají, přesto nebo možná právě proto je prý jejich léčivá síla až zázračná.

S čím vám v lázních pomohou

Do lázní Smrdáky byste se měli vypravit zejména, pokud máte jakákoliv kožní onemocnění či onemocnění pohybového aparátu. Konkrétně vám zde pomohou s léčbou akné, herpes, psoriázy, lišejí či také s popáleninovými stavy a dalšími podobnými problémy. Dále jsou tyto lázně vhodné zejména pro ty, kteří trpí pohybovými onemocněními, jakými je například Bechtěrevova choroba, artritida, onemocnění kloubů či například osteoporóza.

Velkou výhodou těchto lázní je beze sporu to, že zde pomáhají s nejrůznějšími onemocněními také dětským pacientům a to zejména při léčbě atopických ekzémů či chronických dermatologických problémech, které se nedaří vyléčit jinými medikamenty.

Zázračná síla sirovodíku

Jistě vás také bude zajímat, jaké tajemství vlastně stojí za takovýmto velkým úspěchem lázní Smrdáky. Odpověď je jednoduchá, za vše může zázračná síla sirovodíku, který je ve velké míře obsažen v místních minerálních pramenech. Tyto prameny se užívají zejména do koupelí, kde dokáží působit až v samotných buňkách a tak výrazně posilují imunitu organismu. Velice zajímavé je také to, že tyto vyjímečné minerální prameny s takto vysokým obsahem sirovodíku, naleznete z celé Evropy pouze zde, v lázních Smrdáky. Velice hojně se také využívá zdejší sirné bahno, které v největší míře léčí právě nemoci kožního původu.

Lázeňská péče spojená s relaxací

Pokud se rozhodnete odjet právě do lázní Smrdáky, můžete se těšit na velice zajímavou a širokou nabídku lázeňských procedur a také na příjemnou relaxaci. Rozjeďte se sem a okuste sílu zapáchajících zázračných minerálních pramenů.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!