verze pro tisk

Lázně Štrbské Pleso: Léčivé vysokohorské klima

29. březen 2012

Chtěli byste prožít něco vyjímečného, jen tak si odpočinout nebo odstranit své zdravotní problémy na nějakém netradičním místě? Rozjeďte se do lázní Štrbské Pleso, které vám překvapí svým léčivým vysokohorským klimatem.

Proč právě Štrbské Pleso

Lázně Štrbské Pleso je nejvýše položeným turistickým centrem celého Slovenska. Toto zajímavé letovisko vzniklo již v roce 1872 a v roce 1906 zde byl vybudovám první hotel. Speciální vysokohorské klima dělají ze slovenských lázní Štrbské Pleso opravdový unikát. Štrbské Pleso však nejsou pouze městem lázeňským, jsou také velkým a význačným lyžařským centrem, které nabízí turistům veškeré vybavení.

Místní klima

Ve Štrbském Plese jsou léčeny zejména nemoci cest dýchacích, které nejsou příliš specifické. Dále se zde pomáhá léčit astma. Nejsilnější zbraní Štrbského Plesa je právě místní klima, které je vysokohorské a také díky své zeměpisné poloze je chráněno před nepříjemnými větrnými proudy. Pacientům a návštěvníkům se zde velice dobře dýchá. Velmi účinné je také sluneční záření, které pomáhá člověku produkovat velice potřebný vitamin D. Díky velice příznivému klimatu je celkově organismus otužován a tak se stav pacientů zlepšuje a dýchá se jim mnohem lépe.

Lázně Štrbské Pleso také velice dobře působí na psychický stav člověka, neboť je zde krásná okolní příroda a opravdu překrásný výhled do celého okolí.

Nabízená léčba a procedury

Štrbské Pleso nabízí kromě přirozeného léčivého vysokohorského klimatu také velké množství nejrůznějších léčebných procedur. Mezi ty nejzajímavější patří zajisté inhalace, elektroléčba, masáže klasické, podvodní či reflexní, zábaly, rašelinové koupele, jóga, léčebný tělocvik, akupresúra, plynové injekce, léčba UV světlem či perličková a vířivá lázeň.

Úspěšná léčba a dokonalé podnebí

Pokud se rozhodnete navštívit lázně Štrbské Pleso, prožijete příjemný čas v léčivém vysokohorském klimatu a zároveň si zde odpočinete při absolvování místních léčebných procedur. Rozhdoně se nudit nebudete.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!