verze pro tisk

Termální lázně Slovensko

16. březen 2013

Zima nabízí kromě rekreačních sportů, návštěvu Alp také radovánky ve wellness centrech. Termální lázně Slovensko nabízí vše potřebné k regeneraci těla a povzbuzení mysli. Odreagovat se od práce a denních starostí můžete společně se svým partnerem nebo společně s vašimi ratolestmi. Služby wellness center jsou dnes velmi poptávané zejména díky své různorodosti. Můžete si zvolit plavání v ozdravné termální vodě, perličkovou koupel, saunu nebo nejrůznější masáže a kosmetické služby. Většina těchto center má k dispozici také posilovnu, kde se můžete protáhnout a trochu zasportovat. Součástí těchto služeb je také možnost ubytování a stravování. Nicméně je možné si zakoupit pouze jeden vstup například na jeden den nebo jen odpoledne.

Termální lázně Podhajská patří společně s lázněmi Veľký Meder k nejnavštěvovanějším lokalitám tohoto druhu. V těchto termálních lázních se můžete koupat ve slané vodě, která má údajně stejné vlastnosti jako voda v Mrtvém moři. V současné době je v oblasti Nových Zámků vybudováno rekreačně relaxační centrum, které zahrnuje 10 bazénů. Kromě toho si můžete zajít do sauny, na vodoléčbu, do solária nebo na masáž. Obsah této vody působí velmi dobře na všechny kožní onemocnění např. lupénku, ekzémy, alergie a také na dýchací cesty. Ubytování seženete velmi rychle ve městě nebo nedalekém okolí. Pokud se rozhodnete do termálů v létě tak má spousta ubytoven k dispozici také gril a dětský hrací koutek pro děti.

Druhý zmiňovaný termální objekt se nachází ve Veľkém Mederu. Toto město se nachází na jihu Slovenska poblíž Maďarských hranic. Kousek za hranicemi se nachází Gyor, který láká zejména ženy na nákupy oblečení. Lázně Veľký Meder nabízí kromě termálních pramenů také wellness s vířivkami, saunami a magnetoterapií, která je vhodná zejména po zlomeninách. Tyto prameny jsou také vhodné při léčbě pohybových a revmatických chorob. Areál je tvořen krytými, ale i venkovními bazény a pro děti také brouzdalištěm. V okolí naleznete ubytování snadno. Apartmány jsou 2 - 4 pokojové s vlastní kuchyňkou a sociálním zařízením.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!