verze pro tisk

Pivní lázně Chodová Planá

21. červen 2011

Moderní lázeňskou proceduru, pivní lázně, je od roku 2009 možné si vyzkoušet v Chodové Plané na západě Čech. Jedná se o vůbec největší pivní lázně na světě.

Průběh procedury v pivních lázních

Pivní lázně v Chodové Plané jsou vedeny odborným a zkušeným zdravotnickým personálem. Léčebná procedura, kterou lze v těchto lázních podstoupit, v sobě zahrnuje částečnou masáž těla, poté přichází na řadu samotná koupel v pivní lázní. Po každé koupeli je dobré nechat tělo relaxovat a odpočinout, i zde se tak dočkáte možnosti několik desítek minut relaxovat. Na závěr celé procedury Pivní Lázně Chodová Planá doporučují návštěvu místní jedinečné skalní pivovarské restaurace, v níž lze lahodný zlatavý mok dosyta ochutnat.

Chodová planá

Blahodárné účinky pivní lázně

O blahodárných účincích pivní lázně není třeba nikterak pochybovat. Specifická kombinace několika léčebných faktorů má kladný vliv na odplavování škodlivých látek z těla, neboť se v pivní lázni zvyšuje srdeční činnost, čímž je podpořena vyšší aktivita krevního oběhu, což má pak za následek prohřátí pokožky a uvolnění kožních pórů.

Pivní lázeň obsahuje živé kultury pivovarských kvasnic, které přispívají k lepší regeneraci pokožky. Celkově pak pivní lázeň působí i jako antistresová terapie.

Chodová Planá a okolí

Chodová Planá je malou obcí v Západních Čechách na Tachovsku, která však právě díky Pivním lázním není pro mnoho českých i zahraničních turistů neznámá. Kromě jednorázové návštěvy pivních lázní je zde možné se také ubytovat v místním hotelu a navštívit zmíněnou pivovarskou restauraci, kde lze ochutnat kompletní sortiment piv, která vyrábí místní pivovar Chodovar.

Kromě návštěvy pivních lázní je také tato lokalita velmi atraktivní pro turisty, kteří mohou navštívit například chráněnou krajinou oblast Slavkovský les, kde se nacházejí vyvěrající pramen Čiperka.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

03ezJ4DV5rZW

čtvrtek, 26. březen 2015
10:01

Just want to say your article is as asoinishtng. The clearness in your post is simply excellent and i can assume you are an expert on this subject. Fine with your permission let me to grab your feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please carry on the gratifying work.


posted by: 03ezJ4DV5rZW [Odpovědět]