verze pro tisk

Aromaterapeutická masáž: Přínos pro vaše tělo i duši

17. březen 2012

Vaše tělo v poslední době žadoní po relaxaci, ale nemáte čas na provozování zdlouhavých relaxačních aktivit? Nevíte, co by vám nejlépe vyhovovalo? Vyzkoušejte aromaterapeutickou masáž, přínos pro vaše tělo i duši.

Co je to aromaterapeutická masáž

Aromaterapeutická masáž je speciální druh masáže, který je založený na využívání éterických olejů, které jsou naprosto přírodní a neobsahují tak žádné chemické příměsi. Tyto speciální éterické oleje jsou velkým přínosem pro vaše tělo i duši, neboť díky obsahu silicových olejů proniknou dokonale do všech kožních vrstev našeho těla a krásně je zjemní. Relaxační atmosféru ještě umocňuje fakt, že tyto oleje zároveň při aromaterapeutické masáži vdechujeme.

Průběh masáže

Před začátkem samotné aromaterapeutické masáže je velice důležité si nejprve s klientem promluvit. Mnoho z nás totiž trpí nějakou alergií, o čemž je nutné dopředu vědět. Poté jsou vybrány éterické oleje, které budou použity k samotné masáži těla. Buďto je možné absolvovat masáž celého těla nebo jeho jednotlivých částí, například pouze masáž zad a šíje, pokud je tato oblast pro klienta obzvláště problematická. Při aromaterapeutické masáži probíhá snaha dosáhnout blahodárného pocitu relaxace, odpočinku, zbavit organismus stresu a nahromaděného napětí.

Účinky masáže

Účinků aromaterapeutické masáže je hned celá řada:

  • uvolňuje jednotlivé partie lidského těla
  • pomáhá zrychlovat krevní oběh a pomáhá při celkové regeneraci organismu
  • pomáhá posilovat imunitní systém a napomáhá při trávicím procesu
  • celkově uvolňuje tělo i mysl a pomáhá dosáhnout pocitu celkové relaxace organismu

Kdy masáž není vhodná

Aromaterapeutická masáž je obecně velmi dobře snášena. Nedoporučuje se pouze v několika případech a to zejména pokud trpíte epilepsií, HIV, hepatitidou či nějakým druhem onkologického onemocnění. Pokud však do této skupiny lidí nepatříte, masáž pro vás bude mít pouze užitek.

Proč masáž absolvovat

Aromaterapeutická masáž je dokonalým přínosem pro vaše tělo i duši. Úžasně si při ní odpočinete a nabydete zpět své síly. Éterické oleje dokonale zlepší vaši náladu a také prospějí vašemu dýchacímu systému. Vyzkoušejte aromaterapeutickou masáž i vy a budete příjemně překvapeni.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!