verze pro tisk

Druhy lázeňských procedur

7. březen 2011

V České republice dnes existuje několik lázeňských středisek a další desítky wellness center, které nabízejí mnoho druhů lázeňských procedur. Při pobytu v některém z lázeňských center si tak může klient dopřát i několik procedur denně. Díky mnoha možnostem a kombinací tak během jediného týdne může být naše tělo správně odpočaté a připravené na další zátěž, která jej čeká.

Pojďme si nyní udělat základní přehled o tom, jaké lázeňské a wellness procedury jsou v našich městech a wellness centrech běžná.

Nejběžněji se v nabídce jednotlivých lázní setkáme s těmito procedurami:

Koupele, vodoléčba, vířivky, masáže, obklady a zábaly, elektroléčba a plavání.

Koupele:

Každé lázeňské centrum se specializuje na jiné druhy koupelí. Nejčastěji však můžeme využívat perličkovou koupel, kdy je pomocí vzduchových bublin prováděna masáž kůže a podkoží a dochází tak k celkovému relaxačnímu efektu. U této koupele je vždy potřeba, aby teplota vody byla maximálně stejná jako teplota lidského těla, tedy max. 37 stupňů.

Dalšími populárními koupelemi jsou uhličitá koupel, což je koupel v termominerální vodě, která je nasycena oxidem uhličitým. Je vhodná zejména při potížích s vysokým krevním tlakem. Dále lze využívat také jodovou koupel, kdy přítomný jód mimo jiné stimuluje štítnou žlázu, uvolňuje pojivové tkáně a potlačuje záněty. Vířivá koupel pak dokáže skvěle stimulovat kůži a zlepšuje krevní oběh, čímž dochází k odstranění otoků a bolesti těla.

Masáže

Mezi nejčastější wellness procedury patří masáže. Těch je dnes opravdu velké množství, počínaje klasickou masáží, přes lymfatickou masáž, vodní masáž, aroma masáž až po exotičtější druhy masáží, tedy například thajskou masáž, ajurvédskou masáž či masáž lávovými kameny.

Zábaly

Lázeňská střediska a wellness centra jako doplňkové služby často nabízejí také různé druhy zábalů. Nejčastěji se jedná o hřejivý zábal, parafínový zábal, bylinný zábal, čokoládový zábal, anticelulitidový zábal či zábal medový.

Plavání

Samozřejmostí pro každý lázeňský pobyt je možnost plavání v místních bazénech. Plavání je obecně považováno za jednu z nejzdravějších volnočasových aktivit a jeho příznivé účinky jsou známy. Pravidelným a správně zvládnutým plaváním dochází například k odstranění bolestí kloubů, svalstva a v oblasti páteře. Doporučuje se také při regeneraci po různých zlomeninách.

Lázeňské procedury si lze vychutnat nejen během několikadenních pobytů, dnes najdeme wellness centra prakticky v každém středně velkém městě.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!