verze pro tisk

Lymfodrenáž a její pozitivní účinky na organismus

8. březen 2011

Trápí vás otoky nohou? Máte zaměstnání, ve kterém jste neustále na nohou? Trápí vás celulitida? Všech těchto problémů se můžete zbavit pomocí lymfatické masáže. Zážitek v podobě lymfodrenáže můžete věnovat sobě, nebo svým blízkým.

Co je lymfatická masáž

Lymfatické masáže patří mezi velmi rozšířenou wellness kosmetickou proceduru. Ovšem mají i pozitivní účinky z hlediska zdravotního. Jde o speciální masáž, jejíž úkolem je obnovení a zvýšení oběhu lymfy. Pokud totiž lymfatický systém nepracuje tak jak má, neodchází z našeho těla toxické látky. Lymfodrenáž je náročná technika, kterou by měli provádět pouze vyškolení odborníci, kteří se prokáží certifikátem. Praktikuje se i v některých wellness centrech, kde ovšem personál nemusí mít dostatečnou kvalifikaci.

Regenerační účinky lymfodrenáže

Lymfatická masáž má mnoho pozitivních účinků na náš organismus. Zlepšuje metabolismus a fyzickou kondici. Napomáhá k detoxikaci organismu. Odstraňuje migrénu. Je to vhodná léčba všech otoků od těch způsobených popáleninami, nebo jiným zraněním. Má výborné účinky v boji proti celulitidě. Aby byla procedura skutečně účinná, doporučuje se alespoň 10 návštěv. Lymfatickou masáž je ideální navštěvovat 1-2x týdně. Je to maximální regenerační zážitek.

Druhy lymfatické masáže

Existují dva druhy lymfatické masáže – manuální, a přístrojová. Manuální lymfodrenáž využívá speciální hmatové techniky. Provádí se zásadně na suché pokožce. Absolvovat můžete manuální lymfatickou masáž celého těla, ale i jen některých částí – nohou, krku, zad a další. Přístrojová lymfodrenáž by měla být spíše doplňkem k té manuální. Provádí se pomocí speciálních návleků. Protože je to wellness procedura, účinky jsou téměř okamžité. Ihned po masáži se budete cítit příjemně a bez pocitu těžkosti.

Kdy je lymfodrenáž zakázána

Ne každý může zážitek v podobě lymfatické masáže absolvovat. S lékařem byste se měli poradit v případě, že jste těhotná, nebo trpíte některou z těchto chorob:

  • srdeční vady
  • hypertenze
  • epilepsie
  • onemocnění žil a tepen
  • zhoubné nádory
  • a v případě, že máte implantáty

Článek byl převzat z webu Pobyty Wellness

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!