verze pro tisk

Relaxace: Proč je důležitá pro náš organismus?

2. březen 2012

V dnešní době nám téměř každý říká, že pokud jsme ve stresu, měli bychom relaxovat. Je to ale skutečně pravda? A proč je tedy právě relaxace tak důležitá pro náš organismus a jak bychom ji měli provádět? To se dozvíte v dnešním článku.

Význam relaxace

Relaxace má pro náš organismus skutečně nenahraditelný význam. Pokud jsme totiž unavení a ve stresu, náš organismus nemá sílu být výkonným a tak naše aktivita upadá. Abychom se cítili odpočatě a především vyrovnaně, je třeba, abychom se naučili správně relaxovat, což bohužel většina z nás neumí. Pokud ale nerelaxujeme kvalitně, napětí se v našem organismu neustále střádá, až v jednom nestřeženém momentě, hrozí jeho exploze. Proto je správná relaxace opravdu velmi důležitá pro náš organismus.

Správné provádění relaxace

Pokud se nenaučíte správně relaxovat, vašemu organismu hrozí až onemocnění. Je třeba tedy chvíle odpočinku využívat co možná nejlépe. Nejlépe svůj organismus zrelaxujete tak, že si lehnete na záda, tím se vám krásně uvolní páteř, která je každodenně zatěžována. Snažte se postupně uvolnit veškeré svaly na těle. Nejvhodnější je začít od konečků prstů, poté postupovat směrem k lýtkům, bokům, rukám a až ke krčním svalům.

Snažte se ze své mysli vytěsnit veškeré myšlenky, zejména ty negativní. Relaxaci si užívejte, snažte si plně uvědomit každou část svého těla. Zkuste do své relaxace zapojit také relaxační hudbu, která snáze navodí pozitivní energii. Také večer po práci se snažte odpočívat, pusťte si romantický film, zajděte na procházku do přírody nebo jen tak poslouchejte příjemnou hudbu. Uvědomíte si tak, jak je relaxace důležitá pro náš organismus.

Relaxace a psychika

Správná relaxace je velice důležitá pro správnou funkci fyzické a psychické oblasti člověka. Je důležité umět si alespoň na hodinu denně odpočinout a odpoutat se od každodenních starostí. Měli bychom si uvědomit, že relaxace je obzvláště důležitá pro náš organismus a neměli bychom na ni zapomínat.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!