verze pro tisk

Poznejte méně známá místa jižních Čech

3. srpen 2016

Ještě stále jste se nerozhodli, kde strávíte letošní dovolenou, ale s jistotou víte, že chcete poznávat krásy naší země? Hledáte místo, které vás zaujme širokou nabídkou atraktivních výletů, sportovních aktivit a krásnou přírodou?

Zkuste se vydat do jižních Čech a uvidíte, že nebudete zklamáni. Široká nabídka na levné ubytování jižní Čechy přímo vybízí k tomu, abyste toho viděli co nejvíce. Jihočeský kraj, to není jen Hluboká, Třeboň, Český Krumlov.

Třeba gotickou zemanskou tvrz Cuknštejn zná málokdo, ale když se vám při prohlídce zjeví krásná Leontýnka a skřítkové, jejichž domovem se stala ve filmu „Ať žijí duchové!“, hned si vzpomenete, že prostřednictvím televizní obrazovky, jste ji navšítivili již mnohokrát. Nebo byste se raději pokusili rozveselit šíleně smutnou princeznu?

Potom navštivte vodní zámek Blatná, který je sice méně známý než Červená Lhota, ale neméně okouzlující. Vnímat ticho přírody můžete při procházce v Terčině údolí, jehož historie se datuje až do 18. století. Cestou minete lázeňské budovy, vodopád, zříceninu Modrého domu a vyzkoušet si můžete také Kneippův chodník.

Chybu neuděláte ani, pokud si sebou vezmete kola. Rovinatý terén podél zdejších rybníků je pro odpočinkové vyjížďky ideální. Dlouhou chvíli si můžete zkrátit na zámku Kratochvíle s neobvyklou bylinkovou zámeckou zahradou, nebo si dopřejte relaxační den v Lázních Bechyně.

Místní obyvatelé si dobře uvědomují atraktivitu této oblasti, a proto najít ubytování jižní Čechy pro vás nebude problém.

Zajímavé nabídky ve všech cenových relacích najdete na ubytovani.kamsi.cz/jizni-cechy/. Tento region vás okouzlí malebnými vesničkami, v horkých dnech oceníte možnost vykoupat se v některé pískovně nebo lomu.

Za zmínku stojí například pískovna Tušť nedaleko Suchdola nad Lužnicí. Jižní Čechy jsou místem, kam se budete rádi vracet, protože jedna dovolená vám nebude stačit, abyste si užili vše, co nabízí.

 

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!